Ak máte otázky? Volajte 035/642 10 86

Elektroklimanz  Mideaklima  Klimanz E-shop

Chladenie pre vínne pivnice

Chladenie - klimatizácia vínneho archívu

Návrh, dodávka a montáž klimatizácie pre chladenie vínneho archívu a vínnej pivnice je pomerne náročná a zodpovedná úloha, veď sa často jedná o nemalé hodnoty unikátnych vín skladovaných aj dlhodobo vo vínnych archívoch. Ak sa navrhne chladiaca - klimatizačná technológia s nesprávnymi prevádzkovými parametrami, prípadne dôjde k jej poruche, množstvo hodnotného vína stráca na kvalite a tým aj na cene. K náročným požiadavkam bežným pre vínne archívy sme tentokrát dostali požiadavku na chladiacu - klimatizačnú technológiu ktorú nesmie byť vidno aby neuberala z estetiky interiéru exkluzívne na mieru vypracovaného z dubového dreva a nesmie uberať miesto z priestorov vínneho archívu. Pre zákazníka z obce Revisná sme nakoniec vybrali netypizované riešenie a na chladenie vínneho archívu sme použili klimatizačné - chladiace zariadenie od spoločnosti Daikin, ktoré sme viacerými zásahmi upravili a modifikovali v našej spoločnosti na možnosť chladenia do nižších teplôt až do +7°C v interiéri vínneho archívu. Pôvodné klimatizačné zariadenie sme doplnili aj o nadriadený systém merania a regulácie vyrobený našou spoločnosťou špeciálne pre tento prípad, kde sa uplatnili naše skúsenosti z oblasti vývoja a výroby riadiacich jednotiek klimatizácií a chladiacich technológií. Pre upravenie klimatizácie Daikin sme sa rozhodli z dôvodu najvyššej kvality technológie a z dôvodu nedostupnosti vhodných zariadení od tradičných výrobcov chladiacich a klimatizačných zariadení pre vínne pivnice a archívy. Napriek náročnosti tejto aplikácie už prvé skúšky dopadli vynikajúco a dnes máme ďalšieho spokojného zákazníka aj v tejto oblasti, aj keď v tomto prípade sme dodali pomerne drahé riešenie s vysokou cenou v porovnaní s typizovanými sériovo vyrábanými klimatizáciami na účely chladenia vínnych archívov. 

Chladenie vinotéky či vinnej pivnice
V poslednej dobe je populárne, a čoraz viac dostupné, postaviť si pod domom svoju vlastnú vinnú pivničku – vinotéku. Miestnosť ocenia najmä muži, ktorí pri dobrom vínku vedia stráviť aj celé večery. O väčší objem cenného moku sa však oplatí aj starať a zabezpečiť vínu správne podmienky na skladovanie.

Ak by ste hľadali klimatizáciu na chladenie vinotéky či vinnej pivnice, určite neprehliadnite značkovú klimatizáciu firmy Technibel, ktorá je navrhnutá na chladenie i pri nízkych vonkajších teplotách. Klimatizačná jednotka určená pre udržiavanie teploty medzi 12 až 18°C, čo presne sleduje potreby vinárov.

Klimatizácia je okrem vinotéky vhodná aj na udržiavanie nízkych teplôt v priestoroch skladov zeleniny, ovocia, kvetov či mäsa. Vašu vinotéku, pivnicu či sklad teda táto klimatizácia určite bezpečne ochráni pred teplom!


 

 

 

Wine master katalóg na stiahnutie

 

 

Fisher FSAIF-Art-120AE2-B/G

Teraz za 680,- Eur bez DPH

Midea MA-09N8DO BLANC R32

Teraz za 400,- Eur bez DPH

Midea MA-12N8D0 BLANC R32

Teraz za 430,- Eur bez DPH

MIDEA MA-18N8D0 BLANC R32

Teraz za 583,33 Eur bez DPH

Midea MA-24N8D0 BLANC R32

Teraz za 690,- Eur bez DPH

Midea MB-12N8D6-SP MISSION II R32

Teraz za 525,- Eur bez DPH

SAMSUNG AR 9500 WIND FREE

Teraz za 650,- Eur bez DPH

SAMSUNG AR5500 NEW TRIANGLE

Teraz za 600,- Eur bez DPH

SAMSUNG MALDIVES

Teraz za 512,50Eur bez DPH
Webstránky od Lemonweb